Media Agory na Euro 2012

Pierwsza w Polsce smartfonowa redakcja, relacje ze wszystkich meczów Euro 2012 w aplikacji „Z czuba i na żywo”, serwis internetowy live Sport.pl/Euro, a do tego audycje radiowe, specjalny magazyn, dodatki i cykle redakcyjne, nowe programy i pasma informacyjne – to bogata propozycja mediów Agory z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Sztandarowym przedsięwzięciem Agory będzie pakiet ofert medialnych przygotowywany przez redakcję Sport.pl. Ponad 30 reporterów, korespondentów, komentatorów, fotoreporterów i operatorów wideo Sport.pl będzie obsługiwało Euro 2012 w pięciu polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków) oraz na Ukrainie.

 

Wraz ze startem imprezy ruszy pierwsza w Polsce smartfonowa redakcja Sport.pl - dziennikarze wyposażeni w telefony najnowszej generacji będą na bieżąco przekazywali teksty, zdjęcia i materiały wideo do serwisu Sport.pl/Euro2012 oraz mobilnej wersji Sport.pl. Kibice będą mogli śledzić wszystkie mecze mistrzostw również w telefonach z systemami iOS i Android dzięki bezpłatnej aplikacji „Z czuba i na żywo”. W serwisie Sport.pl/Euro2012 8 czerwca o godz. 9:00 rusza specjalna relacja „Dzień Euro na żywo”, a także emitowany będzie magazyn wideo prowadzony przez Przemysława Iwańczyka.

Gazeta.pl

Euro 2012 będzie też tematem nr 1 w Gazeta.pl. Na czas mistrzostw na stronie głównej portalu pojawi się specjalna sekcja poświęcona turniejowi. W niej m.in. po raz pierwszy relacje na żywo z meczów bezpośrednio na pierwszej stronie Gazeta.pl, nowa prezentacja wyników spotkań i nowe narzędzia do interakcji dla czytelników. Specjalnie na Euro 2012 pojawi się też odświeżona, bardziej elastyczna wersja mobilnej strony m.gazeta.pl, która zyska nowy układ graficzny i nową prezentację najważniejszego tematu dnia. Redakcja Gazeta.pl na czas Euro 2012 zaprosiła do komentowania meczów znane osoby życia publicznego, m.in. restauratora Adama Gesslera, satyryczkę Marię Czubaszek i publicystę Daniela Passenta, którzy z dystansem i humorem będą dzielili się wrażeniami z meczów nie tylko polskiej reprezentacji. Fani humoru mogą podczas turnieju liczyć także na specjalne wydania satyrycznego internetowego tygodnika „Faktoid”. 

Gazeta Wyborcza

W „Gazecie Wyborczej” w czasie trwania Euro 2012 ukazywać się będzie „Sport.pl na Euro” - specjalny codzienny dodatek poświęcony mistrzostwom. Treść dodatku będzie również dostępna w wersji na czytniki Kindle.

Wydania lokalne „Gazety Wyborczej” przygotują dla kibiców specjalne cykle redakcyjne i dodatki. „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” będzie w czasie mistrzostw całkowicie poświęcona imprezie, drużynom, kibicom i wypowiedziom ekspertów, a jej ostatnia strona - wydarzeniom w strefie kibica w Gdańsku. „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” jest oficjalnym partnerem wspierającym miasto gospodarza UEFA EURO 2012 w Gdańsku. „Gazeta Wyborcza” w Poznaniu będzie miała od 8 czerwca specjalne strony poświęcone Euro 2012. Redakcja krakowska przygotuje przewodnik dla mieszkańców miasta pt. „EURO 2012 w Krakowie” i tematyczne wydanie „Gazety Co Jest Grane” w poręcznym formacie A5, natomiast „Gazeta Wyborcza” we Wrocławiu zaproponuje 6 czerwca specjalny dodatek o Euro 2012. „Gazeta Stołeczna” tego samego dnia zaoferuje przewodnik po strefie kibica w Warszawie, a na czas mistrzostw uruchomi mobilną redakcję – specjalne samochód z dostępem do internetu będzie codziennie jeździł po Warszawie i okolicach i relacjonował dla serwisów internetowych i wydania papierowego wszystko, co się będzie działo w okolicy stadionu, w strefie kibica i w całej stolicy.

W miastach, w których będą rozgrywane mecze, redakcje „Gazety Wyborczej” zorganizują otwarte strefy i przystanki dla czytelników – kibiców. Będzie w nich można obejrzeć relacje na żywo z meczów, spotkać dyżurujących dziennikarzy i zaproszonych gości (Gdańsk), napisać komentarz meczu lub pograć w gry piłkarskie na Xboksie (Poznań). Dla osób odwiedzających przygotowane zostaną okolicznościowe pierwsze strony „Gazety”, którą będzie można pobrać lub wydrukować ze stron serwisów wydań lokalnych. W Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu „Gazeta” dodatkowo organizuje turnieje futbolu stołowego dla każdego. W turniejach tych będzie można zmierzyć się z mistrzyniami świata w tej dyscyplinie: Agnieszką Rutowską i Agatą Ćwiąkałą.

Stacje radiowe

Radio TOK FM przygotuje z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej magazyn „Strefa Euro” prezentujący najważniejsze informacje dotyczące turnieju, który będzie emitowany 2 razy dziennie, specjalny piłkarski przegląd prasy codziennie o 06:35 oraz 8 codziennych programów pt. „Magazyn Euro”* informujących m.in. o aktualnej sytuacji na boiskach, ale także np. o pogodzie dla kibiców. W każdą niedzielę emitowany będzie dwugodzinny magazyn „Przy niedzieli o sporcie. Sport.pl na Euro” prowadzony przez Przemysława Iwańczyka ze Sport.pl. Dodatkowo 8 czerwca od 19:45 do 20:30, tuż po meczu otwarcia Polska-Grecja, Radio TOK FM zaprasza na specjalny program prowadzony przez Przemysława Iwańczyka. Serwisy informacyjne poświęcone mistrzostwo zapewnią również Radio Złote Przeboje** i Radio Roxy***. Radio Złote Przeboje przygotuje też dla swoich słuchaczy specjalny program „Euro na Obcasach” prezentujący mistrzostwa i świat piłkarski widziany kobiecymi oczami i z przymrużeniem oka, który będzie emitowany codziennie w porannym programie „Złote Przeboje Na Dzień Dobry”.

---

Plan programów radiowych:

* Radio TOK FM:

- magazyn „Strefa Euro”: godz. 10:20 i 15:20 (w weekendy o 10:00 i 15:00),

- specjalny piłkarski przegląd prasy codziennie o 06:35 rano,

- „Magazyn Euro”: 07:20, 08:20, 16:20, 17:20, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30.

** Radio Złote Przeboje:

- serwisy informacyjne: 06:00, 07:00, 08:00, 09:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00;

- „Euro na Obcasach” emitowany codziennie w porannym programie „Złote Przeboje Na Dzień Dobry”.

*** Radio Roxy:

- serwisy informacyjne: 07:30, 08:30, 09:30, 10:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00.


Authors

Related posts

Top