Wiadomości branżowe

Magiczne kadry na finał kampanii marki Cukier Królewski

W ostatnim dniu 2013 roku zakończyła się bożonarodzeniowa kampania reklamowa „Życie jest słodkie a Cukier Królewski”. Podsumowuje ją przygotowany przez koncern Südzucker Polska S.A. krótki film z będącego częścią kampanii ambientu z wykorzystaniem gofrobusa. W obrazie uchwycono najsympatyczniejsze momenty wydarzenia, którego celem było pokazanie, że życie jest

Teaser

W ostatnim dniu 2013 roku zakończyła się bożonarodzeniowa kampania reklamowa ?Życie jest słodkie a Cukier Królewski?. Podsumowuje ją przygotowany przez koncern Südzucker Polska S.A. krótki film z będącego częścią kampanii ambientu z wykorzystaniem gofrobusa. W obrazie uchwycono najsympatyczniejsze momenty wydarzenia, którego celem było pokazanie, że życie jest słodkie, jeśli tylko jesteśmy dla siebie życzliwi, niekoniecznie ?od święta?. Działania ambientowe przygotowała i koordynowała agencja Havas Engage Warsaw.

Na kampanię promującą grupę cukrów pudrów marki Cukier Królewski złożyły się spoty telewizyjne, reklama w prasie i w Internecie oraz outdoor. Akcję wpierały promocja konsumencka i nietypowy ambient, który wśród konsumentów zyskał zainteresowanie znacznie przekraczające oczekiwania organizatorów. Wydarzenie ambientowe miało dwie odsłony ? 14 i 15 grudnia w Krakowie oraz 21 i 22 grudnia we Wrocławiu.

Gofry za życzliwość

Celem ambientu było zachęcenie ludzi do wykonywania miłych gestów wobec bliskich, jak i nieznajomych. W centrum Krakowa i Wrocławia na dwa dni zaparkował oryginalny pojazd ? gofrobus, na dachu którego zamontowano młynek przypominający jeden z najpopularniejszych produktów tej marki. Każdy, kto zrobił coś sympatycznego w stosunku do drugiej osoby, otrzymywał ciepłego gofra oprószonego cukrem pudrem. Dodatkowo, mógł nacisnąć czerwony guzik umieszczony na gofrobusie, a wówczas z młynka sypał się śnieg, którego tej zimy nie mieliśmy okazji zobaczyć na ulicach naszych miast. Ambient wzbudził wiele emocji, rzecz jasna tych pozytywnych ? ludzie (czasem zupełnie nieznajomi) nie szczędzili sobie uścisków i buziaków, wymieniali życzenia świąteczne, a nawet wyśpiewali tradycyjne ?Sto lat? dwóm solenizantkom. W ten oto sposób producentowi słodkiej marki udało się rozmnożyć życzliwość i wzbudzić ciepłe emocje.

Na zlecenie producenta Cukru Królewskiego ambient przygotowała i koordynowała agencja Havas Engage Warsaw. Komunikacją PR wydarzenia zajęła się krakowska agencja Open Media.

Film z ambientu dostępny jest pod linkiem: http://gohav.as/33d9bf2d

A to już wiesz?  Rekordowa oglądalność wywiadu Sylwestra Latkowskiego z Liroyem dla WPROST

Havas Engage Warsaw

Havas Engage Warsaw specjalizuje się w akcjach aktywujących i angażujących konsumentów. Experience marketing, event marketing, shopper & retail marketing oraz graphic design to główne kompetencje agencji. Havas Engage Warsaw jest wielokrotnym zdobywcą nagród w konkursach branżowych.  W 2011 roku zdobyła tytuł Agencji Roku w raporcie przygotowanym przez redakcję Media & Marketing Polska.

Źródło Havas Engage Warsaw. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy