media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Wideotransmisja WZA z Kanady dla Kulczyk Oil Ventures z symultanicznym tłumaczeniem z Polski ? nowa funkcjonalność w systemie transmisji wideo netPR.pl

W maju br. netPR.pl zorganizował pierwszą relację na żywo z WZA z zagranicy, z symultanicznym tłumaczeniem w Polsce. Transmisja realizowana była z Calgary w Kanadzie, a przekaz był dostępny w czasie rzeczywistym na całym świecie, za

W maju br. netPR.pl zorganizował pierwszą relację na żywo z WZA z zagranicy, z symultanicznym tłumaczeniem w Polsce. Transmisja realizowana była z Calgary w Kanadzie, a przekaz był dostępny w czasie rzeczywistym na całym świecie, za pośrednictwem witryny internetowej Klienta – Kulczyk Oil Ventures.

WZA prowadzono w języku angielskim i symultanicznie tłumaczono na język polski - na stronie internetowej Zleceniodawcy udostępniono przekaz wideo w oryginalnej wersji językowej oraz równolegle w języku polskim.

Aby to umożliwić należało zaprojektować zupełnie nową funkcjonalność, oprogramować ją i sprawdzić poprawność jej działania. Nowa funkcjonalność polegała na dodaniu kolejnego kanału dźwiękowego do strumienia wideo nadawanego z Calgary. Strumień audio, po przetłumaczeniu, nadawany był z Polski. Odbiorcy transmisji, korzystający z sieci CDN (sieci dystrybucji treści wideo), mogli wybierać pomiędzy oryginalnym a tłumaczonym kanałem dźwiękowym.

Projekt zakończył się pełnym sukcesem. Rozwiązanie zastosowane dla Kulczyk Oil Ventures spełniło wszystkie oczekiwania i zostanie wykorzystane w systemach transmisji wideo rozwijanych przez netPR.pl jako użyteczna funkcjonalność. Pozwoli nie tylko na transmisje wydarzeń z zapewnieniem symultanicznych tłumaczeń, bez konieczności obecności tłumacza w miejscu wydarzenia, ale stworzy warunki do realizacji transmisji bez konieczności stosowania kabin do tłumaczenia symultanicznego. W rezultacie może mieć wpływ na uproszczenie organizacji takich wydarzeń oraz obniżenie ich kosztów. Daje też możliwość korzystania ze sprawdzonych tłumaczy w Polsce, bez konieczności oddelegowywania ich w odległe zakątki świata.

Szczegóły tego rozwiązania, wraz z wypowiedziami przedstawicieli obu firm, znajdują się w załączonym case study.

 

***

netPR.pl sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w internecie – hosting wideo oraz systemy wideokonferencyjne. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, PKO Bank Polski, Grupa Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska. Łącznie przez rozwiązania netPR.pl komunikuje ponad 400 firm i instytucji. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - http://media.netpr.pl (wire service) oraz właścicielem marki videoPR.pl.

A to już wiesz?  BUDOWANEpl ? ponad 260 filmów o budowaniu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy