Ruszyła III edycja programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo?

To już III odsłona projektu, który cieszy się wielką popularnością wśród gimnazjalistów w całej Polsce. Jego główną misją jest nauka młodzieży gimnazjalnej zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. W poprzednich odsłonach ponad 2800 nauczycieli wyedukowało przeszło 115 tysięcy gimnazjalistów z ponad 4300 klas. W III edycji organizatorzy chcą znacznie pobić ten wynik! Akcja ruszyła 5 listopada i potrwa do końca czerwca.

Program ?Żyj smacznie i zdrowo? jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Do tej pory odbyły się dwie edycje projektu, obie pod wcześniejszą nazwą ?Jedz smacznie i zdrowo?. Jednak w związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii, organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na ?Żyj smacznie i zdrowo? w III odsłonie akcji. Według twórców projektu, edukacja o zdrowym żywieniu powinna mieć charakter interdyscyplinarny i uwzględniać najnowsze ekologiczne standardy. Należy uczyć o tym, że postawa ekologiczna powinna towarzyszyć nam codziennie w trakcie przygotowywania posiłków, zakupów czy wyborów konsumenckich.

Specjalnie dla uczestników programu przygotowano wiele atrakcji. Na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl będzie można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce i profesjonalnemu kucharzowi. Ponadto, na profilu www.facebook/zyjsmacznieizdrowo każdego dnia będzie można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy, ciekawostki żywieniowe, zagrać o atrakcyjne i wartościowe nagrody w konkursach oraz obejrzeć filmy edukacyjne i kulinarne z udziałem gimnazjalistów.

Pełnym emocji punktem programu będzie konkurs ?Żyj smacznie i zdrowo?. W jego ramach gimnazjaliści będą musieli przygotować plan wydarzenia związanego ze zdrowym odżywieniem, pracę plastyczną lub film. W tym roku do wygrania będzie 30 nowoczesnych tablic multimedialnych oraz 30 zestawów kulinarnych zachęcających do samodzielnych prób gotowania. Zwycięskie szkoły zostaną odwiedzone przez organizatorów programu, którzy uroczyście wręczą nagrody oraz przeprowadzą specjalne zajęcia dla uczniów. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie specjalna lekcja przeprowadzona dla zwycięzców, w ramach której uczniowie wezmą udział w interaktywnej grze i quizie żywieniowym przeprowadzonym przez dietetyka programu. Ponadto, uczniowie wezmą udział w profesjonalnych warsztatach tanecznych pod opieką zawodowego tancerza.

Jest więc o co walczyć! Jednak, aby przystąpić do rywalizacji trzeba wcześniej wypełnić kilka formalności. Najpierw każdy nauczyciel musi zgłosić swoją klasę do programu, wypełniając formularz na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl W dalszej kolejności organizatorzy wysyłają do nauczyciela bezpłatny zestaw materiałów dydaktycznych, potrzebny do przeprowadzenia lekcji. W tym roku każdy, kto zgłosi klasę do udziału w programie otrzyma aż 9 scenariuszy lekcji, plansze i plakaty edukacyjne, książeczki z przepisami kulinarnymi dla każdego ucznia oraz 3 filmy edukacyjne do wykorzystania w trakcie zajęć.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w oparciu o jeden z 9 przesłanych scenariuszy lekcji. Później wystarczy już tylko wypełnić zgłoszenie do konkursu na stronie internetowej programu oraz zmobilizować swoich uczniów do przygotowania pracy konkursowej w jednej z trzech kategorii. A na koniec wygrać doskonałą i nowoczesną pomoc dydaktyczną w postaci tablicy multimedialnej, która umili naukę uczniom całej szkoły!

Partnerem społecznym programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo? jest Federacja Polskich Banków Żywności. Patronem honorowym Polski Instytut Nauk Żywieniowych oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

                                                                      ***********************************                                                                    

Program ?Żyj smacznie i zdrowo? jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Do tej pory odbyły się dwie edycje projektu, obie pod wcześniejszą nazwą ?Jedz smacznie i zdrowo?. W związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na ?Żyj smacznie i zdrowo? w III odsłonie akcji. Misją programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo? jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej ?Jedz smacznie i zdrowo?. prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu oraz dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi

  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Partner społeczny

  • Federacja Polskich Banków Żywności
Authors

Related posts

Top