media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Ericsson dostarczy NBC OLYMPICS systemy kontrybucji i dystrybucji wideo do obsługi Olimpiady w Londynie

Kompresja MPEG-4 AVC o wysokiej sprawności umożliwi NBC przesyłanie bogatych materiałów z Olimpiady w Londynie (27 lipca – 12 sierpnia 2012 r.)Ericsson zapewni spółce NBC Olympics (należącej do NBC Sports Group) rozmaite

Kompresja MPEG-4 AVC o wysokiej sprawności umożliwi NBC przesyłanie bogatych materiałów z Olimpiady w Londynie (27 lipca – 12 sierpnia 2012 r.)

Ericsson zapewni spółce NBC Olympics (należącej do NBC Sports Group) rozmaite systemy i usługi związane z przetwarzaniem wideo w okresie transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które odbędą się dniach od 27 lipca do 12 sierpnia 2012 r. Oświadczenie na ten temat wydali David Mazza, wiceprezes ds. technicznych NBC Olympics i Staffan Pehrson, wiceprezes i dyrektor działu telewizji w firmie Ericsson.

Rozwiązanie firmy Ericsson umożliwia NBC Olympics przekazywanie treści HD w kanałach kontrybucji i dystrybucji, dzięki czemu miliony widzów w Stanach Zjednoczonych będą otrzymywać najwyższej jakości obraz konkurencji olimpijskich. Ericsson dostarcza całą gamę produktów, w tym kodery MPEG-4 AVC, profesjonalne odbiorniki, multipleksery i modulatory satelitarne, a także zapewnia zespół inżynierów pomocy technicznej działający w Londynie i w Nowym Jorku. Inżynierowie ci będą pomagać w instalowaniu, konfigurowaniu i serwisowaniu systemów i urządzeń oraz w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, dzięki czemu żadne ważne chwile na Olimpiadzie nie zostaną pominięte w transmisji.

„Igrzyska są największym wydarzeniem sportowym na świecie i widzowie oczekują przekazu najwyższej jakości” — powiedział Staffan Pehrson. „Takie wydarzenia transmitowane na żywo długo pozostają w pamięci widzów. Jestem pewien, że tego lata zespół NBC Olympics jeszcze wyżej podniesie poprzeczkę. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania umożliwiają NBC Olympics przybliżenie widzów do miejsca akcji i zapewnienie im najlepszych miejsc na trybunach”.

David Mazza dodał: „Ponieważ sportowcy poruszają się bardzo szybko, kompresja i transmisja telewizyjna wydarzeń sportowych należy do najtrudniejszych zadań. Wydarzenia te oglądają miliony telewidzów w całych Stanach Zjednoczonych, jest zatem bardzo ważne, aby przekazywany obraz był najwyższej możliwej jakości. Na podstawie długotrwałej współpracy z firmą Ericsson mamy pewność, że jej technologia zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy, przez cały czas — od ceremonii otwarcia aż po wydarzenia końcowe”.

Jako lider rynku w segmencie pozyskiwania, wymiany i dystrybucji treści Ericsson zdaje sobie sprawę z wyzwań, jakie stwarza transmisja wydarzeń sportowych na żywo dla wielkiej liczby widzów. Firma oferuje najlepsze rozwiązania do kompresji, a jej inżynierowie mają wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu urządzeń w miejscu instalacji. Specjaliści z firmy Ericsson uczestniczyli w obsłudze najważniejszych olimpiad letnich i zimowych, w tym w Salt Lake City, Sydney, Turynie, Atenach, Vancouver i Pekinie.

A to już wiesz?  Aplikacja Samsung Hope Relay Ruszaj Pomagać w spocie autorstwa Euro RSCG 4D

Rozwiązania kodujące firmy Ericsson były używane przez NBC Olympics w czasie Olimpiady Zimowej w Vancouver (2010), Olimpiady Letniej w Pekinie (2008) i Olimpiady Zimowej w Turynie (2006).                  

Informacje o NBC Olympics

Spółka NBC Olympics, należąca do NBC Sports Group, odpowiada za produkcję, programowanie i promocję olimpijskich transmisji telewizyjnych w sieciach NBCUniversal. Jest znana jako niedościgły realizator transmisji z olimpiad i wyróżniany nagrodami producent. Uważa się, że jest w stanie zgromadzić największą widownię w historii amerykańskiej telewizji.

Sieci NBCUniversal, które obsługiwały wszystkie olimpiady letnie poczynając od Seulu w 1988 r. i wszystkie olimpiady zimowe poczynając od Salt Lake City w 2002 r., są w Stanach Zjednoczonych synonimem Igrzysk Olimpijskich. W 2011 r. firma NBCUniversal wykupiła obejmujące wszystkie platformy prawa medialne do transmisji na obszarze USA Olimpiady Zimowej 2014 w Soczi, Olimpiady Letniej 2016 w Rio de Janeiro, Olimpiady Zimowej 2018 w Pyeongchang i Olimpiady Letniej 2020. Po zakończeniu Olimpiady 2020 firma NBCUniversal będzie miała w swoim dorobku obsługę ogółem 17 olimpiad, z czego 11 kolejnych — w obydwu kategoriach najwięcej ze wszystkich amerykańskich firm medialnych.

NBC jest laureatem bezprecedensowej liczby 91 Nagród Emmy za transmisje olimpijskie oraz prestiżowej nagrody Peabody za prezentację ceremonii otwarcia Olimpiady w Pekinie w 2008 r., która według USA Today była „najwspanialszym przeżyciem olimpijskim wykreowanym kiedykolwiek przez sieć w USA”.

Oprócz ogromnego dorobku i nagradzanej produkcji NBCUniversal słynie z gromadzenia dużej olimpijskiej widowni. Z jedenastu najliczniej oglądanych w telewizji wydarzeń wszechczasów aż dziewięć to Olimpiady prezentowane w sieciach NBCUniversal. Na pierwszym miejscu jest Olimpiada Letnia w Pekinie z 215 milionami widzów.

O firmie Ericsson 

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 90 000 pracowników. W 2010 r. uzyskała przychody w wysokości 203.3 mld SEK (28,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland 

www.youtube.com/ericssonpolska 

www.facebook.com/ericssonpolska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy