media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

"Pierwsza miłość" zwiększyła widownię

W zakończonym właśnie wiosennym sezonie serial ?Pierwsza miłość? (ATM Grupa SA) oglądało średnio 2,4 mln widzów*. To o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku.  O 4 proc. serial zwiększył też udział w grupie 16-49 ?

W zakończonym właśnie wiosennym sezonie serial ?Pierwsza miłość? (ATM Grupa SA) oglądało średnio 2,4 mln widzów*. To o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku.  

O 4 proc. serial zwiększył też udział w grupie 16-49 ? do 27,6 proc.. O tyle samo wzrósł też udział grupie 4+ - do 21,7 proc.. Ponadto ?Pierwsza miłość? to najchętniej oglądany serial w czasie trwających rozgrywek Euro 2012. Wyprzedziła m.in. ?Klan?, ?Detektywów? i ?Ukrytą prawdę?.

Dużą popularnością cieszyło się kilkanaście z wyemitowanych tej wiosny odcinków i wątków ?Pierwszej miłości?. Jednak najwięcej wiernych widzów zgromadził ten, w którym Marysia (Aneta Zając) opłakuje śmierć zastrzelonego przez gangsterów ukochanego Huberta (Michał Czernecki). Wyemitowany w Polsacie 25 kwietnia br. odcinek (1496) miał największy w tym sezonie udział w grupie 16-49 proc. ? 34, 2 proc.. Podobny wynik miał również wcześniej pokazywany odcinek (1479, 30 marca), w którym Marysia kłóci się z Hubertem i wyrzuca go z domu ? 34 proc. w grupie 16-49. Ostatni odcinek w tym sezonie (1534, 18 czerwca), w którym widzowie śledzili finał sprawy Huberta, postrzelenie Pawła, rozstanie Anny i Pawła oraz wypadek Anny miał 31 proc. w grupie 16-49.  

Czy Anna przeżyje? Czy Paweł wykaraska się z postrzału? Czy faktycznie zdradził Huberta by na nowo ułożyć sobie życie z Marysią? Jak potoczą się ich dalsze losy? O tym widzowie ?Pierwszej miłości? dowiedzą się po wakacjach. Serial można oglądać w Polsacie (pon. ? pt., godz. 18). Ponadto ?Pierwsza miłość?, która w maju br. obchodziła jubileusz emisji 1500 odcinka, jest najlepiej oglądanym serialem w paśmie access prime time i drugim codziennym polskim serialem (obok ?M jak miłość?), który regularnie osiąga wyniki powyżej 30 proc. SHR w grupie 16-49.

*Wszystkie dane za Nielsen Audience Measurement.

A to już wiesz?  Nagroda Architektoniczna Polityki przyznana

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy