media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Magellan w nowej odsłonie

Magellan, lider rynku usług finansowych sektora medycznego, dokonał kompleksowego odświeżenia wizerunku spółek działających w ramach struktury Grupy. Nowa komunikacja marki Magellan opiera się na pozytywnych emocjach związanych z wodą.

Magellan, lider rynku usług finansowych sektora medycznego, dokonał kompleksowego odświeżenia wizerunku spółek działających w ramach struktury Grupy. Nowa komunikacja marki Magellan opiera się na pozytywnych emocjach związanych z wodą.

Motyw WODY - kojarzonej z energią i życiodajną mocą - jest elementem gwarantującym spójność działań i łączącym komunikację wszystkich spółek i submarek w Grupie Magellan. Wszystkie obrazy budowane są poprzez połączenie wody z przedmiotem lub rośliną, które tworzy symbol o głębszym znaczeniu. Dla każdej z grup Klientów opracowany został odrębny, dedykowany motyw graficzny, który dodatkowo wzmocniony przekazem słownym, wyjaśnia sens konkretnej oferty i jednocześnie nadaje przekazowi lekkości. Nawiązanie do poprzedniej kolorystyki jest podkreśleniem profesjonalizmu i doświadczenia we współpracy z rynkiem medycznym.

Związek marek z Grupą Magellan został zaznaczony na poziomie logo. Wszystkie logotypy zostały dostosowane do znaku spółki-matki, zmienione zostało logo spółki MEDFinance.

Zgodnie z nową koncepcją zaprojektowane zostały również nowe strony internetowe. W ramach prac powstały projekty funkcjonalne oraz graficzne serwisu relacji inwestorskich (www.magellansa.pl) - w pełni zgodnego z aktualnymi rekomendacjami Giełdy Papierów Wartościowych oraz serwisu prezentującego produkty Magellana (www.magellan.pl).

 - ?Grupa Magellan systematycznie rozwija nowe obszary działalności i nowe usługi. Jesteśmy przekonani, że odświeżona wizualizacja zaowocuje bardziej czytelną i nowoczesną komunikacją Magellana? - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu Magellan S.A.

W pracy nad nową identyfikacją wizualną marek z Grupy Magellan pomagali Fresh Brand Design i Agencja Marketingu Interaktywnego eFRESH.

 

O Grupie Magellan
 
Grupa Magellan to lider rynku usług finansowych dla sektora medycznego. Jest ważnym partnerem szpitali publicznych i prywatnych w zakresie finansowania ich bieżącej działalności. Współpracuje z dostawcami sprzętu, leków i usług do szpitali oraz z samorządami. Dysponuje wieloma produktami, które pomagają utrzymać właściwą efektywność finansową placówek ochrony zdrowia i ich kontrahentów. Spółka Magellan istnieje od 1998 roku, od 2007 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Prowadzi działalność na rynkach zagranicznych ? w Czechach i na Słowacji. W czerwcu 2010 roku założona została spółka zależna MEDFinance S.A., która zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze Służby Zdrowia w Polsce.

A to już wiesz?  Bieg po nowe Volvo V40 ? 30 dni do startu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy