Imago PR dla pierwszego regionalnego newswire?a

Agencja Imago Public Relations podpisała umowę o współpracy ze spółką z grupy kapitałowej encja.com, Graviteo. Firma jest dostawcą systemu biur prasowych online dla organizacji i instytucji publicznych oraz biznesu, z których informacje będą automatycznie agregowane w nowo utworzonych portalach regionalnych. Pierwszy z nich powstanie na Śląsku.

Działania komunikacyjne koordynowane przez agencję kierowane będą zarówno do mediów jak i potencjalnych użytkowników portalu biur prasowych online dostarczanych przez Graviteo – instytucji i organizacji publicznych, samorządów oraz firm.

– Wzrost znaczenia funkcji PR w organizacjach i instytucjach publicznych często jeszcze wyprzedza zakres, w jakim te instytucje posługują się nowoczesnymi narzędziami ułatwiającymi komunikację z otoczeniem. Rozpędu nabiera również PR regionalny. Z jednej strony jest potrzeba komunikacji: firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, czy same samorządy chcą komunikować się efektywnie i skutecznie. Z drugiej strony jest niezaspokojona potrzeba istnienia miejsca, w którym zostaną zebrane informacje prasowe i najważniejsze wydarzenia z regionu, które dodatkowo będzie stymulowało przepływ informacji. Chcemy ten stan zmienić właśnie dzięki regionalnym newswire oraz zintegrowanym z nimi biurom prasowym. – powiedział  Michał Wojciechowski, Prezes encja.com oraz pomysłodawca projektu. – Nasze rozwiązanie to również istotna pomoc w codziennej pracy dziennikarzy zajmujących się tematyką regionalną i lokalną i poszukujących informacji: teraz znajdą je w jednym miejscu, podane kompleksowo, wzbogacone materiałem graficznym i niewymagające autoryzacji.

Prócz integracji z biurami prasowymi, automatycznej publikacji informacji prasowych i możliwości zamieszczania treści multimedialnych, portale będą także umożliwiały użytkownikom uczestnictwo w e-szkoleniach.

Projekt potrwa do końca 2010 roku. Oferta Imago PR została wybrana w konkursie.

Authors

Related posts

Top