LIFESTYLE Media

Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider

Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider
20 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i

Data publikacji: 2016-05-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider
Kategoria: LIFESTYLE, Media

20 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i kuchni.

Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider LIFESTYLE, Media - 20 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i kuchni.

20 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i kuchni. Z 237 numerami, które ukazały się do tej pory, miesięcznik tylko potwierdza swoją ugruntowaną pozycję na rynku.                                                                                                

 „Do stworzenia Warsaw Insider’a zmotywował mnie fakt, że w 1996 roku Warszawa zaczęła rozwijać się jak nigdy dotąd. Na rynku nie było dobrze zrobionych czasopism, które informowałyby o życiu miasta. Pragnąłem stworzyć magazyn, który mógłbym solidnie zbudować od podstaw”. – mówi Stefan Bielski, pierwszy wydawca Insider’a.

Finalnie, powstanie miesięcznika było dosyć spontaniczne. Przez pierwsze sześć miesięcy biuro pisma znajdowało się w jego kawalerce. Dużo czasu zajęło samo znalezienie właściwej nazwy, której koncept miał wyrażać mix szerokiej wiedzy o mieście, jak i spojrzenia na nie świeżym okiem.

Rocznicowe wydanie magazynu zostało poświęcone latom dziewięćdziesiątym. „Był to okres nieco szalony, ale i ważny dla rozwoju Warszawy na różnych polach. Na łamach miesięcznika przypomniane zostały wydarzenia, które sprawiły, że dekada ta była wyjątkowo barwna np. wizyta Michaela Jacksona czy szał na muzykę disco polo” – podkreśla redaktor naczelny Alex Webber.

Wraz z rozwojem internetu, wśród wielu wydawców pojawiła się obawa, że prasa drukowana zostanie całkiem zdetronizowana. Jednak jak widać, Warsaw Insider trzyma się dobrze i niezmiennie cieszy się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

„Dostajemy wiele maili od naszych zagranicznych czytelników, którzy piszą, że nasz magazyn jest dla nich pierwszym źródłem informacji po przyjeździe do Warszawy. Niektórzy ubolewają, że nie ma takich przewodników także w Krakowie czy Poznaniu.” – mówi Morten Lindholm, wydawca Warsaw Insider’a.

A to już wiesz?  TaniaKsiazka.pl rozwija sieć punktów odbioru osobistego

Być może w przyszłości będą takie plany, jednak na razie redakcja z silnym zespołem autorów, nadal planuje rozwijać się oraz zapewniać ciekawe spojrzenie na stolicę zarówno od strony informacyjnej, jak i rozrywkowej.

 

*********************

Warsaw Insider to anglojęzyczny miesięcznik obecny na rynku polskim od 1994 roku. Przez 20 lat istnienia zyskał reputację oczu i uszu międzynarodowej społeczności Warszawy. Magazyn zawiera najważniejsze informacje o tym, jak ciekawie zorganizować czas dla siebie, swojej rodziny, pracowników i partnerów biznesowych. Skierowany jest przede wszystkim do cudzoziemców mieszkających na stałe w Polsce lub będących na kilkuletnich kontraktach oraz business liders, top management, koneserów, jak i turystów odwiedzających Polskę i korzystających z jej kulturalnych i turystycznych uroków.

Miesięcznik dystrybuowany jest na pokładach samolotów i w większości biur linii lotniczych, w ambasadach i konsulatach, w biurowcach klasy A i A+, we wszystkich wysokiej klasy hotelach i centrach rozrywki. W dobrych restauracjach, kawiarniach i klubach. Dostępny jest również w międzynarodowych szkołach, księgarniach, w centrach handlowych i salonach piękności. Regularna sprzedaż prowadzona jest w puntach Art Press i Point Press oraz w salonach Empik, Inmedio, a także Relay.

Warsaw Insider jest dostępny również w wersji on-line (ponad 16 tysięcy wejść miesięcznie) oraz do pobrania na tablety. Profil magazynu na portalu społecznościowym Facebook to blisko 60 tys. fanów o dużym zaangażowaniu – jednym z najwyższych w Polsce wg. raportów Sotrendera. Natomiast strona i blog Warsaw Insider mają około 60 tysięcy wyświetleń w ciągu miesiąca.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dwudziestolecie magazynu Warsaw Insider LIFESTYLE, Media - 20 lat temu na rynku pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Warsaw Insider, anglojęzycznego przewodnika po stolicy, zawierającego najciekawsze informacje odnośnie kultury, rozrywki, podróży i kuchni.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Media

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy