media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Divante kompleksowo zarządza eCommerce dla AquaelZOO

Divante od kilku miesięcy realizuje kompleksowy projekt eCommerce dla sieci sklepów zoologicznych AquaelZOO. Właśnie pierwsze efekty ujrzały światło dzienne.AquaelZOO to sieć należąca do producenta akcesoriów akwarystycznych

Divante od kilku miesięcy realizuje kompleksowy projekt eCommerce dla sieci sklepów zoologicznych AquaelZOO. Właśnie pierwsze efekty ujrzały światło dzienne.

AquaelZOO to sieć należąca do producenta akcesoriów akwarystycznych Aquael - obecny ze swoimi wyrobami w ponad 90 krajach. Dziewiętnaście placówek AquaelZOO obecnych jest w 15 miastach Polski, rozwój sieci dynamicznie postępuje.

Wybraliśmy Divante bo chcieliśmy stworzyć profesjonalny serwis, który dzięki zaawansowanym technologiom e-commerce pozwoli nam na szybkie i trafne zaspokajanie potrzeb klientów. Divante wsparło nas wiedzą z zakresu e-commerce, którą sami zdobywalibyśmy przez lata prób i błędów. Dzięki połączeniu siły i rozpoznawalności marki Aquael, z know-how Divante stworzyliśmy sklep, który pod względem zastosowanych rozwiązań będzie najnowocześniejszy na internetowym rynku produktów dla zwierząt. Teraz skupimy się na obsłudze klienta, aby wykorzystać potencjał sklepu i dostarczać klientom dokładnie to, czego potrzebują, w sposób taki, jakiego oczekują. - mówi Bogumił Jankiewicz, Dyrektor Operacyjny.

Celem realizowanego projektu jest zbudowanie silniej obecności w internecie - skierowanej na sprzedaż. W ramach prac przeprowadzono wdrożenie platformy sklepowej i jej integrację z systemem SAP. Obecnie uruchamiane są prace nad marketingiem.

Divante będzie kompleksowo zarządzać budżetem marketingowym e-sklepu. Przyjęto model współpracy oparty na podziale wypracowanych przychodów ze sprzedaży on-line. AQUAEL dołączył tym samym do grona klientów kompleksowo obsługiwanych przez Divante w modelu success-fee.

Ważne, że ten pierwszy, mały krok mamy już za sobą. Sklep powstał i prezentuje się bardzo dobrze. Teraz najmilsza część tej przygody. Generowanie leadów, obserwacja zachowań użytkowników i optymalizacja. Dla mnie jednak największym sukcesem tego projektu jest podjęcie współpracy z Firmą, która rozumie, że przygoda ecommerce to nie tylko uruchomienie platformy sprzedażowej, ale wszystko co nastąpi po tym fakcie. W modelu który przyjęliśmy obiecujące jest też to, że nikt nie przyjął podejścia Klient-Wykonawca. Razem z AquaelZOO założyliśmy, że duży wpływ na sukces duży wpływ będą miały relacje między naszymi Firmami, a te są partnerskie. - mówi Marcin Dybicki, New Business Developer w Grupie Divante.

A to już wiesz?  Świąteczny poradnik dla początkującego fotografa

Mocne wejście AQUAEL do Sieci wpisuje się w trend profesjonalizacji eCommerce. Producenci coraz częściej wybierają bezpośrednią formę kontaktu z klientem, skracają dystans i oferują jednocześnie bardzo wysokie standardy obsługi klienta. Taka sytuacja pozytywnie wpływa na obraz całego rynku eCommerce. – mówi Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante.

Internetowy sklep firmy AQUAEL znajduje się pod adresem: http://www.aquaelzoo.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy