media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Unikalna karta Banku Pekao i Miasta Poznań dla kibiców na UEFA EURO 2012 TM

Bank Pekao SA i Miasto Poznań zawarły umowę na obecność w Strefie Kibica (Fan-Zone), która zlokalizowana będzie na Placu Wolności. Bank Pekao, jako Oficjalny Bank i Sponsor Narodowy UEFA EURO 2012TM, oprócz dwóch stoisk w Strefie udostępni

Bank Pekao SA i Miasto Poznań zawarły umowę na obecność w Strefie Kibica (Fan-Zone), która zlokalizowana będzie na Placu Wolności. Bank Pekao, jako Oficjalny Bank i Sponsor Narodowy UEFA EURO 2012TM, oprócz dwóch stoisk w Strefie udostępni kibicom nieodpłatnie kartę prepaid, opatrzoną zindywidualizowanym  specjalnie dla Poznania wizerunkiem tamtejszego stadionu oraz emblematem UEFA EURO 2012TM. Karta będzie podstawowym sposobem płatności w Fan-Zonie, która będzie strefą płatności wyłącznie zbliżeniowych.

Strefa Kibica w Poznaniu podczas UEFA EURO 2012TM będzie mieściła się na Placu Wolności i będzie miała powierzchnię 17 tysięcy m.kw., na których zmagania piłkarzy będzie mogło śledzić ponad 20 tysięcy osób. Na mocy podpisanej umowy między Bankiem Pekao SA i miastem Poznań, Pekao zorganizuje w całej Fan-Zonie strefę płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych. Kibice, którzy będą w czasie Turnieju odwiedzać to miejsce, zapłacą za towary i usługi w Strefie w sposób bardzo szybki, wygodny i bezpieczny. Bank Pekao SA otworzy także stoiska, gdzie kibice będą mogli nieodpłatnie nabyć kartę prepaid.

- Dla kibiców odwiedzających poznańską Strefę Kibica przygotowaliśmy infrastrukturę, dzięki której płatności za towary i usługi będą się odbywać w systemie zbliżeniowym, czyli szybko i bezpiecznie. Kibice otrzymają nieodpłatnie przygotowaną specjalnie z tej okazji kartę, którą będą mogli doładować środkami na dwóch stoiskach Banku Pekao. Kartą, stanowiącą jednocześnie unikalną pamiątkę z turnieju, będzie też służyć jako środek płatniczy poza Strefą Kibica -  mówi Arkadiusz Mierzwa, Dyrektor Biura Komunikacji Zarządu Banku Pekao.

Dzięki płatnościom zbliżeniowym za drobne towary i usługi (do wartości 50 zł) można płacić bardzo szybko ? bez konieczności podawania kodu PIN ? oraz bezpiecznie ? bez udostępniania karty sprzedawcy. Poznańska Fan-Zona będzie właśnie strefą płatności zbliżeniowych.

- Bank Pekao SA jest oficjalnym sponsorem UEFA EURO 2012TM, nasza współpraca jest więc naturalną konsekwencją, a dodatkowo zapewnia nam dostęp do nowoczesnych rozwiązań finansowych. Cieszą nas wspólne działania w efekcie których możemy zapewnić większy komfort i bezpieczeństwo transakcji płatniczych kibicom. Jesteśmy przekonani, że karty zbliżeniowe z wizerunkiem Poznania będą dużym udogodnieniem i niezwykłą pamiątką po  EURO 2012 w Poznaniu.- mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy EURO Poznań 2012.

A to już wiesz?  Eksperci WP.PL na Blog Forum Gdańsk 2012

Wspólna karta Banku Pekao i Miasta Poznań to elektroniczna portmonetka, która nie wymaga posiadania rachunku osobistego w banku, ani podpisywania dodatkowej umowy. Wystarczy przyjść do stoiska Pekao w Strefie Kibica i na miejscu doładować kartę. Oprócz tego kartę będzie można doładować także za pośrednictwem przelewu internetowego, czy poprzez wpłatę w dowolnej placówce Banku Pekao.

Dzienny limit transakcji, gotówkowych i bezgotówkowych wynosi 500 zł, a maksymalne roczne zasilenie karty 10 000 zł. Po upływie terminu ważności karty lub w przypadku jej zgubienia bądź kradzieży, będzie możliwość dokonania wykupu pozostałych na karcie środków w każdym oddziale Banku Pekao.


Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce (wg. stress-testów przeprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego w lipcu 2011 roku) i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2011  r. na poziomie 17%).

Bank Pekao SA jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez ?Euromoney?. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny ?The Banker? i ?Global Finance?, ostatnio w 2010 roku.  W 2011 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał prestiżowe nagrody magazynu ?Global Finance? za usługi bankowości korporacyjnej, która została uhonorowana m.in. nagrodą ?Złotego Bankiera? za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca. W bankowości detalicznej bank zdobył w 2011 roku godło ?Teraz Polska? za system bankowości elektronicznej Pekao24.

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa domy maklerskie oraz spółki oferujące leasing i faktoring.

A to już wiesz?  Bank Pocztowy ? Zawsze przy Tobie

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia w sumie ok. 160 tys. osób. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy