media & marketing Redagowanie Wiadomości branżowe

Euro RSCG Marketing House autorem olimpijskiej promocji dla marki Panasonic

Marka Panasonic przygotowała dla swoich klientów oryginalny konkurs nawiązujący do wydarzenia, którego jest partnerem - Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Wykorzystując kanały mobilne, społecznościowe, e-maile, stronę www, osoby

Marka Panasonic przygotowała dla swoich klientów oryginalny konkurs nawiązujący do wydarzenia, którego jest partnerem - Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Wykorzystując kanały mobilne, społecznościowe, e-maile, stronę www, osoby biorące udział w akcji mają szansę na zdobycie 10 000 nagród, w tym wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Marka Panasonic stworzyła dla swoich klientów specjalną promocję olimpijską. Akcja prowadzona będzie poprzez kanały mobilny i społecznościowy, e-mail oraz stronę www. Promocję wspierać będą także działania reklamowe w kanałach ATL i internecie oraz w punktach sprzedaży.

Zasady konkursu obejmują kilka kroków. W pierwszej kolejności - zakup i rejestrację produktów, która może być dokonana na różne sposoby. Poprzez mobilny formularz dla urządzeń tj. telefon i tablet, (zarówno po otrzymaniu sms z zaproszeniem do akcji jak i po zeskanowaniu QR-code znajdujących się na materiałach POSM), za pomocą aplikacji w serwisie Facebook.com oraz bezpośrednio na stronie www. W następnej kolejności zarejestrowane osoby muszą się wykazać aktywnością poprzez Facebook, Google+ czy e-mail, za którą przyznawane będą punkty. W zależności od ilości otrzymanych punktów użytkownicy będą mieli szanse na różne nagrody, m.in. takie, które nie wymagają zakupu, a jako nagroda główna - wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Za koncepcję i strategię działań przy realizacji promocji odpowiada agencja Euro RSCG Marketing House. Agencja przygotowała system informatyczny, stronę internetową, formularz dla kanału mobilnego oraz aplikację na Facebooka. Zrealizowała także kampanię rekrutacyjną odbywającą się drogą mailową i smsową oraz kreatywną warstwę i kompleksową obsługę akcji.

 

A to już wiesz?  TAURON Polska Energia klientem Ciszewski MSL Marketing Sportowy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy