Dla kogo ŁEB PR? Rusza tegoroczna edycja nagród PSPR

Polskie Stowarzyszenie Public Relations rozpoczyna tegoroczną edycję nagrody ŁEB PR. Do 5 maja wśród członków stowarzyszenia zbierane będą propozycje kandydatur, spośród których kapituła nagrody wybierze tylko jedną osobę i nagrodzi ją tytułem i statuetką ŁEB PR.

ŁBY PR są wyróżnieniem nadawanym dorocznie przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations w celu uhonorowania osoby, której dorobek zawodowy i publiczny stanowi ważny wkład w rozwój branży public relations w Polsce.

– ŁBY PR nie mają bieżącego, doraźnego charakteru – mówi Rafał Czechowski, Prezes PSPR – Honorujemy osoby, których cały dorobek – zarówno zawodowy jak i społeczny – w znaczący sposób wpłynął na kształt branży PR w Polsce. Jako że nie skupiamy się na sukcesach osiągniętych w danym roku, można powiedzieć, że jest to nagroda za „całokształt dokonań”.

Po raz pierwszy PSPR przyznało tytuły ŁBÓW PR podczas jubileuszowego spotkania z okazji 10-lecia działalności, w czerwcu 2005. Wyróżnienia otrzymali wówczas prof. Krystyna Wojcik, Piotr Czarnowski oraz prof. Ryszard Ławniczak. Tylko za pierwszym razem wyjątkowo wręczone zostały trzy ŁBY PR, w kolejnych edycjach co roku może być tylko jeden zwycięzca. W 2006 roku nagroda nie została wręczona.

Członkowie PSPR będą mogli zgłaszać swoje propozycje kandydatur do nagrody do 5 maja 2006 (szczegóły na stronach www.pspr.org.pl). Do 10 maja pełna lista zgłoszeń zostanie ogłoszona publicznie. Potem spośród kandydatów kapituła nagrody wybierze tę jedną osobę i nagrodzi ją tytułem i statuetką ŁEB PR. Kapitułę stworzą wspólnie: członkowie Zarządu PSPR, członkowie Rady Nadzorczej PSPR, Przewodniczący Oddziałów PSPR oraz laureaci ŁBÓW PR z poprzedniej edycji.

Ogłoszenie zwycięzcy i uroczyste wręczenie ŁBA PR 2007 nastąpi podczas specjalnego spotkania towarzyszącego Walnemu Zgromadzeniu Członków PSPR, które planowane jest na połowę czerwca 2007 r.

xxx 

Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR) jest samorządową organizacją zawodową skupiającą około 300 osób będących pracownikami działów PR w firmach, instytucjach samorządowych i administracji publicznej, wykładowcami wyższych uczelni oraz pracownikami lub właścicielami agencji PR.

PSPR istnieje od 1994 roku i jest najstarszą polską organizacją branży public relations.PSPR dba o właściwie definiowanie pojęcia public relations, prowadzi działalność popularyzatorską i edukacją dotyczącą PR, chętnie udziela patronatów przedsięwzięciom sprzyjającym wymianie informacji i doświadczeń w branży, a także kreowaniu właściwego wizerunku firm oraz osób zajmujących się public relations.

Related posts

Top